Oblíbené povídky, část druhá

7. července 2013 v 0:08 | Francys |  Co se jinam nevešlo
Nedokončené:


Jaune: IRkA
Pohádka plná zaběhnutých klišé, romantiky a místy černého humoru o setkání dvou pochybných existencí, které mají společného víc, než by se mohlo zdát...
Doba: HP

Jak by to bylo, kdyby do osudů Harryho a spol. zasáhla neznámá osoba. Děj začíná ve třetím ročníku a plánované skončení je až kdesi po pádu Voldemorta
Doba: Harry Potter

K fanfiction nebyl dodám popis autorky.
Doba: Poberti

Předsudky, nečekané zvraty a zjištění, jednotlivé charaktery postav, jejich postoje, rodinné zázemí, zkušenosti a názory, rozdávají karty v tomto netradičním příběhu. Pro Harryho začíná na první pohled běžný školní rok nástupem do šestého ročníku v Bradavicích. I příběh samotný se vyvíjí mírným tempem. Do děje vstupují nové postavy a několik jich přibude i v průběhu povídky.
Doba: Harry Potter

Aňulka a Alysha: Navždy uvězněná
Alysha a Angie mají čistokrevné, přebohaté rodiče .. jejich rodiny patří mezi ty nejčistokrevnější, s nejstaršími tradicemi a rodokmeny. Mezi ně patří i rodina Blackových a Malfoyových. Alysha se chová jako pravá Zmijozelačka a Angie je pravý opak. Hrdá Nebelvířanka. Ale jednou přijde i řada na Alyshu a Angie. I ony musí, jak se patří na čistokrevné poslušné holčičky, dodržovat pravidla a rodinné tradice. Jedna se smíří s fakty a druhá chce za svou svobodu bojovat. Je Alysha opravdu taková? Co zásadního se ve škole společně s Angie dozví? Jak zareagujou? Pokoří snad někdo Angiinu vášeň pro boj za svobodu ? A bude na to všem alespoň něco pozitivního ? Pomůže Alyshe někdo z jejího trápení ? A proč se na Angie pořád uplatňuje zákon schválnosti? Budou vůbec někdy doopravdy šťastné ?
Doba: Poberti

Představte si, kdyby Harry nebyl vůbec výjimečný, kdyby byl ,,jen" obyčejný kouzelník, kdyby nebyla vyřčena žádná věštba, kdyby Petr vůbec nezradil, kdyby Brumbál porazil Voldemorta ještě před Harryho narozením. Jak by se vyvíjely životy všech hrdinů?
Doba: Harry Potter

Lily of the valley: Dum spiro, spero (stihla jsem zaarchivovat, bohužel nedokončená)
Faith je dcera původně neutrálních rodičů, kteří se přiklonili na stranu Voldemorta. Po několika (velmi afektovaných, hysterických, nelogických a samozřejmě) strastiplných chvílích se rozhodne utéct, což jí (kupodivu) vyjde. Později na škole prožívá první skutečnou lásku (a hádejte s kým), ale vztah musí ukončit (hádejte proč). Dostává se na prestižní Akademii (a jak se později zjistí, omylem), kde se setkává s několika nadanými lidmi a s většinou se spřátelí. (Pak nastává řada dementních zvratů, protože jsem to chtěla urychlit.) Po vystudování Akademie (o které je tam mimochodem jenom několik zanedbatelných kapitol, i když jsem měla vymyšleno mnohem víc děje) se dostává do Ameriky, kde pracuje rok jako bystrozorka. Poté se nedobrovolně vrací do Anglie.
Doba: Poberti, po Pobertech, Harry Potter

Cestování v čase je stará známá věc. Nedopatřením se ocitnete ve špinavé, ošklivé minulosti a nevíte, co s tím - pouze je vám jasné, že za žádných okolností nesmíte zabít svého dědečka. Nakonec ale vždy potkáte pár kamarádů, zažijete několik dobrodružství, zamilujete se, zlepší se vám charakter a nakonec se vrátíte domů. Občas to ale trochu zvrtne. Kombinace sedmdesátých let, kouzelnické školy a Severuse Snapea nemůže dopadnout jinak než katastrofou nevídaných rozměrů. Rikka by mohla vyprávět. A Sevík koneckonců taky.
Doba: Poberti

Donella Abercornová je cílevědomá mladá žena, která se jen tak nevzdává. Její vytrvalost ji dostane až do tábora v lesích, kde ji čeká velmi těžká práce a možná i něco víc...
Doba: Mimo Bradavice, doba Harryho Pottera

Snapeovky: Cesta zpět
Harry, Hermiona a Draco se po neplánované nehodě ocitají na pokrají své cesty zpět domů. Kde ale jejich cesta začíná? Stejná planeta, stejné místo i čas, ale vše kolem je jiné, cizí. Pouze oni zůstávají stejní. Kde leží jejich vlastní realita a kdo jim pomůže odhalit tajemství pro návrat? Ani to jim nezaručí, že se vydávají tou správnou cestou. Paralelních (současně probíhajících) vesmírů jsou tisíce, jejich svět je však pouze jeden. Vrátí se?
Doba: Pohyb po "různých světech"

Vzájemně nesouvisející krátké povídky (někdy se mi možné podaří i drabble dle definice), kterými se asi hlavně snažím dokázat sama sobě, že dokážu psát i jinak než sáhodlouze.

Válka konečně skončila a Voldemort je konečně mrtev. Škoda že už nezbyl nikdo kdo by to ocenil. Harry riskuje všechno, i oživelí lorda Voldemorta, pro šanci se vrátit a udělát tentokrát všechno lépe. Jedná se o překlad povídky od páně Viridiana.
Doba: Harry Potter

Byl jednou jeden chlapec se jménem James Potter. V Bradavicích snad nebylo jediného studenta, který by jej neznal. Někteří ho obdivovali, jiní nenáviděli. Nikdo však nemohl tehdy tušit, že se jednoho dne stane legendou. Uplynulo několik let. A historie se opakovala. Opět se v Bradavicích objevil chlapec se jménem James Potter. A i on se měl časem stát legendou. I když trochu jiným způsobem, než jeho předchůdce. Co se však stane, když se tito dva výjimeční chlapci potkají? A je to vůbec možné? Je. Cesty časem totiž mohou být v kouzelnickém světě opravdu nepředvídatelné.

Když smrt nepřichází… Už dávno věděl, že něco je špatně. Že není na tom pravém místě. Nebo možná všechno bylo správně, ale on tam neměl co dělat… Všichni byli tak skuteční. Až na něj. On sám, jako by neexistoval. Jako by žil, a zároveň byl mrtvý… Harry Potter - chlapec, jenž pro kouzelnický svět představuje poslední naději - je smrtelně zraněn při potyčce s Voldemortovými stoupenci… Očekávaná smrt však nepřichází. Místo toho se chlapec, který opět přežil, probouzí na cizím místě, které mu však připadá podivným způsobem známé… Postupem času se mu začnou vybavovat vzpomínky na život, který je odlišný a přece tak stejný jako jeho původní. Nastává otázka, co je realitou a co jen bláznivým snem?
Doba: Harry Potter

Bohužel smazané:
Příběh života jedné kouzelnické holky, který měla neuvěřitelné nadání znepřátelit si snad každého ve svém okolí..
Doba: Poberti

Příběh o lásce, která neznala hranice. Jako bonus jeden opravdu zmatený Sirius, žárlící Lily a mezinárodní turnaj ve famfrpálu
Doba: Poberti

Keira Fey: Neříkej Ne!
Voldemort se vrátil a celý kouzelnický svět sužuje strach z obávaného černokněžníka. A i manžele Havelockovi. Kyra Havelocková, jejich dcera poněkud drsnějšího rázu, navštěvuje školu Kruval, jejíž ředitel je nezvěstný. Kyra se neustále zaplétá do nějakých potíží a rodiče ji ze strachu o její bezpečí zapíší na jinou školu. Do Bradavic, kde podle nich dcera v klidu dostuduje. Nevědí ovšem, že zde zažije Kyra větší dobrodružství, než kdyby zůstala v Kruvalu. A také zjistí, kým doopravdy je...
Doba: Harry Potter

Keira Fey: From Yesterday pokračování na Neříkej Ne!
Příběh Kyry Havelockové neskončil. Ještě pořád žije, i když jen tak tak. Díky svým slibům, které musí za každou cenu splnit... a kvůli trestu který ji čeká. Ocitá se polomrtvá ve světě, který je jí vzdálený a neznámý a přesto k němu patří velkou částí. Čeká ji v něm plno nástrah a jedno velké přátelství. Od toho dne, kdy se probere v Zemi sněhu už není všechno takové, jak se jí zdálo... Doba: Harry Potter

Keira Fey: Šedé oči
Co všechno může přinést jedna malá návštěva uprostřed letních prázdnin... Joe Meningo se po dlouhé době zase shledala se svým bratrem, který ukončil pátý ročník kouzelnické školy v Bradavicích. Malcolm se jí ale nezdá zrovna v pořádku - je nervózní a bledý jako stěna. Joe znepokojuje jeho změna, ale netuší, co za ní stojí.
Tu noc k ní do domu vtrhnou Smrtijedi. Ona se stihne ukrýt, ale Malcolma najde mrtvého. A dozvídá se, že i jí samé jde o život. Přesto nehodlá jen tak zemřít. A je schopná všeho, aby unikla jisté smrti...
Doba: Harry Potter

Do Bradavic nastupuje nová, pěkná žačka Kelly, která objeví spoustu milých i nepříjemných překvapení. Ale i Caddy Coheonovu čeká nemilé překvapení. Když si konečně začne zvykat na svou situaci, spřátelí se s holkama a bude členkou party 5 Vyjímečných. Neustále se bude hádat se Siriusem, kterého nenávidí, kvůli minulosti. Co jí ten sukničkář provedl, že ho tak nenávidí? Nejhorší na tom všem bude, že jako naschvál budou muset trávit spoustu času společně.
Doba: Poberti

Vznikla postava Cat Whiteové, která proplouvá povídkami MJMK I a II.
Doba: Poberti

JEDNORÁZOVKY
Je špatné milovat vlastní sourozence? Ona si to nemyslí. Udělala by vše pro to, aby jí přečetl pohádku, ale ještě víc pro to, aby jí věnoval tolik pozornosti, kolik si zaslouží. Umí hrát tvrdě, umí být vlezlá, umí ranit, ale rány už zahojit nenechá... proč? Pro vytouženou pozornost. Miluje svého bratra, nemyslete si, že ne. Varování: incest
Doba: Harry Potter

Tato povídka, kterou jste nyní úspěšně dokázali otevřít - kdo ví, třeba se vám ji podaří i dočíst - je "mírnou" parodií na Toho-jehož-jméno-klidně-vyslovíme-a-vy-bez-problémů-taky. Původním smyslem povídky bylo, na co nejmenší kus místa vměstnat co nejvíce zábavy, přesněji všech 33 způsobů, jak rozčílit Voldomerta a značně si tím ukrátit život, na které se nám náhodou podařilo narazit na internetu (všech 33 způsobů najdete hned v úvodu - snad se prokoušete až k samotné povídce - ale pokud nemáte zájem se dozvědět všechny vtipné hlášky předem, klidně je můžete přeskočit).
Doba: Harry Potter

Electra: Znamení zla
Harry Potter není jedináček. Dřív uměl jen nenávidět, ale teď všechno obětuje pro lásku. Kdo? Jak? Pro koho? Čtěte a uvidíte... Možná jsem moc stručná, mohla jsem třeba napsat, že se hlavní postava musí postavit člověku, o kterém si dřív myslela, že ji miluje. A musí se vyrovnat s tím, že nic není jak se jí zdálo.
Doba: Harry Potter

Zpověď, která není slyšet. Zpověď, která neměla být vyřčena!

Povídka je o neobvyklém přátelství mezi Tomem Raddlem a jednou dívčinou.
Doba: Tom Raddle

Scaranio: Zrůda
Snaha o nástínění tří období jednoho života: dětství, škola, Pán Zla.

V životě Severuse Snapea se objeví neočekávaná okolnost, přesněji řečeno neočekávaný člověk. Severus je v úzkých, jak se s novou situací poradí? Jak silné jsou nervy obávaného profesora Lektvarů? Jak se asi zachová, když poprvé uvidí Brumbála v plavkách nebo když ho políbí profesorka McGonagalová? Čtěte dále...
Doba: Snape učitelem

Trochu poézie o žene, ktorá spáchala hriech...

Teclaireddy: Nic...
Nic...

Teclaireddy: Ona...
Drabble s neobvyklou hlavní postavou.

Nel-ly: Jednorázovky
Soubor jednorázovek od Nel-ly. Opravdu se mi tu nechtěly vypisovat všechny, tak to tu hodím celé. I když nemám ještě všechny přečtené no :X

Eng.

unspeakable49: Unspoken
Letters from different characters after different incidents. IMPORTANT: This story was initially named Letters to Ourselves.

An analysis of Tom Riddle's character.

mionemobp: Grief
The tale of eight Weasleys and how they reacted to the death of their son or their brother.

linksofmemories: Of Pranks and Nargles
Fanfic100 challenge for Fred/Luna. Fruna.

WolfAngel'JR: Innocence
BARTY JR. - Although he joined the dark side not before the year he turned eighteen, naturally the thoughts and faschination related to it were there subconsciously throughout his years of growing up in the middle of the first wizarding war and parental issues.
 


Komentáře

1 maikera maikera | Web | 6. července 2013 v 22:32 | Reagovat

Ahoj, rozjíždím blog s tématikou manga a anime, hlavně vlastními překlady do češtiny, zkrátka si s tím chci dát hodně práce. Budu ráda, když nahlédneš, popřípadě dáš komentář, nebo pošleš někomu, koho tenhle okruh zajímá. Jestli ne, tak promiň a smaž tenhle komentář :) http://maikera.blog.cz/

2 maikera maikera | Web | 6. července 2013 v 22:46 | Reagovat

Bloguju přes 6 let, myslíš, že stojím o rady? :) Píšu, že můžeš ten komentář smazat, pokud nemáš zájem. Vždycky když jsem znovu otevírala blog tak jsem první tři dny obesílala reklamy, víš? Pak už nikdy. Neměla jsem totiž za potřebí. Desítky lidí mi popřálo mile hodně štěstí v novém blogu, a kolikrát se i vrátilo. No, nezažilas, tak chápu že je to pro Tebe neuvěřitelné.

3 Folles Folles | Web | 23. července 2013 v 23:17 | Reagovat

Je, k čemu mi je ta část bohužel smazané? Když si to "bohužel" nemůžu přečíst? Děláš tu snad hřbitov? :D mě navnadili ty shrnutí a pak nic :( :D ale jinak super :) pár povídek jsem si vybrala, (z těch bohudík nesmazaných :D  )

4 Folles Folles | Web | 25. července 2013 v 1:09 | Reagovat

To se mi neomlouvej, je fajn si alespoň zapamatovat jejich názvy :D a popis jen víc rozvíjí mou fantazii :D už stačí jen si to představit a je vyhráno ani číst to nemusím :D :)

5 Lily of the valley Lily of the valley | Web | 25. ledna 2014 v 22:13 | Reagovat

Ahoj :) Vidím se na tomhle seznamu, a i když je to let, musím se ozvat i tady - vrátila jsem se :) S jinou povídkou, ale to neznamená, že Dum spiro, spero nepřidám znovu. :)
Ráda bych, aby jsi se ke mně znovu podívala :)

6 Anička Anička | Web | 6. listopadu 2014 v 17:29 | Reagovat

Díky za fajn blog.

7 puddingy puddingy | Web | 15. ledna 2016 v 15:53 | Reagovat

půjčka na splacení dluhů :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.